مدیرکل نوسازی مدارس استان سمنان:

تکمیل طرح های نیمه تمام سرانه فضای آموزشی استان را به ۸.۳۳ مترمربع می رساند

۲۱ خرداد ۱۴۰۰ | ۰۱:۱۷ کد : ۷۹۵۳ اخبار مهم
مدیرکل نوسازی مدارس استان سمنان با بیان اینکه ۸۴ طرح نیمه تمام با ۶۵۱ کلاس درس در استان وجود دارد گفت: با اتمام این پروژه ها ۱.۲۵ مترمربع به سرانه فضای آموزشی استان اضافه می‌شود که به متوسط ۸.۳۳ مترمربع که استاندارد است نزدیک می‌شود.
تکمیل طرح های نیمه تمام سرانه فضای آموزشی استان را به ۸.۳۳ مترمربع می رساند

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور، سعید هژبری مدیرکل نوسازی مدارس استان سمنان شامگاه پنجشنبه در آیین افتتاح آموزشگاه ۱۲ کلاسه شهید دکتر مصطفی چمران سمنان که با حضور وزیر آموزش و پرورش و رئیس سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور برگزار شد، گفت:  اگر طرح‌های نیمه تمام استان افتتاح شود، ۱.۲۵ مترمربع به سرانه فضای آموزشی استان اضافه می‌شود و این سرانه در استان به عدد ۸.۳۳ که استاندارد است نزدیک می‌شود.

وی با اشاره به آغازساخت پنج مجتمع آموزشی در استان ابراز داشت: امروز مجتمع‌های آموزشی بر مبنای استانداردهای مدیریت سبز و کاهش مصرف انرژی و کاهش آلایندگی‌ها ساخته می‌شود که بیشترین حفاظت از محیط زیست به عمل آید.

هژبری از استقرار سامانه مکان‌یابی مدارس به عنوان طرحی بزرگ و ارزشمند درراستای عدالت آموزشی نام برد و گفت: سمنان یکی از چهار استان آزمایشی این طرح است و بیشترین نمونه های مکان یابی در این استان انجام شده است.

وی بیان کرد: حذف تمامی بخاری‌های نفتی مدارس استان سمنان در سال ۹۷ به پایان رسید و در مرحله بعد ۹۷ درصد از بخاری‌های گازی نیز حذف شد و باقی تا پایان سال حذف می‌شود.

مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس استان سمنان ابراز داشت: موردی که امسال در دستور کار استان سمنان قرار دارد، رسیدگی به سرویس‌های بهداشتی مدارس مناطق محروم است.

هژبری گفت: تلاش بر این است که امسال هیچ طرح جدیدی مگر در شرایط خاص آغاز نشود و اولویت، اتمام طرح‌هایی است که پیشرفت فیزیکی بالایی دارد و در مجموع  ۸۴ طرح نیمه تمام شامل ۶۵۱ کلاس درس در استان وجود دارد.

وی افزود: نقش فضای مدرسه بر قدرت یادگیری دانش‌آموزان انکارناپذیر است و بی‌شک معماری و هویت بنای مدرسه بر روحیه و انگیزه دانش‌آموزان تاثیر مستقیم دارد و 7مایش مدرسه ایرانی معماری ایرانی نیز در همین راستا برگزار می شود.

مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس استان سمنان گفت: ایجاد فضای باز، فضای سبز و فضای ورزشی و استفاده از سامانه‌های سرمایشی و گرمایشی استاندارد در کلاس‌های درس اهمیت بالایی دارد و اولویت است.

 


نظر شما :