رخشانی‌مهر در پیامی به مناسبت روز صنعت و معدن؛

مسئولیت اجتماعی شرکت‌های صنعتی در عرصه مدرسه‌سازی قابل تقدیر است

۰۹ تیر ۱۴۰۰ | ۲۰:۳۰ کد : ۸۰۸۳ اخبار مهم
مهراله رخشانی‌مهر در پیامی همزمان با «روز صنعت و معدن» ضمن تقدیر از فعالان عرصه جنگ اقتصادی، مسئولیت اجتماعی شرکت‌های صنعتی و معدنی را با ورود به عرصه مدرسه سازی در مناطق محروم و گسترش عدالت آموزشی ستودنی توصیف کرد.
مسئولیت اجتماعی شرکت‌های صنعتی در عرصه مدرسه‌سازی قابل تقدیر است

 

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور، مهراله رخشانی‌مهر در پیامی به مناسبت «روز صنعت و معدن» از زحمات فعالان عرصه جهاد اقتصادی تقدیر کرد. متن پیام بدین شرح است:

بسم الله الرحمن الرحیم

دهم تیرماه در تقویم کشور ما به نام روز «صنعت و معدن» نام‌گذاری شده است؛ که از یک‌سو یادآور نقش مهم عرصه تولید، صنایع و معادن در اقتصاد کشور است و از سوی دیگر فرصتی برای تقدیر از زحمات و تلاش‌های فعالان این حوزه می باشد.

در سالی که در پرتو کلام رهبری به نام «تولید، پشتیبانی‌ها، مانع زدایی‌ها» مزین شده است توجه به اهمیت این حوزه در جنگ اقتصادی دوچندان می شود. انتخاب عنوان سال نه صرفا یک شعار، بلکه راهکاری برای حل مشکلات کشور است که تمام نهادها و دستگاه‌ها، پشتیبانی و حمایت از تولید و مانع زدایی از هر چیزی که در مسیر رونق کار و تولید قرار گرفته باشد را باید سرلوحه قرار دهند.

سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور نیز خود را ملزم به حمایت از تولیدکنندگان داخلی می داند و در این راستا با استفاده از مصالح و محصولات بومی در مراحل مختلف ساخت پروژه ها و تجهیزات مدارس از یک سو و ترویج فرهنگ نیکوکاری و حمایت از کار و سرمایه داخلی از سوی دیگر وظیفه خود را در شکوفایی اقتصاد کشور ایفا کند.

مسئولیت اجتماعی صنایع، معادن و شرکت های تجاری و تولیدی، یکی از مهمترین عوامل مؤثر بر کارکرد اجتماعی آنها است. بسیاری از صنایع و شرکت های معدنی و تجاری با توجه به اهمیت مدرسه سازی این حوزه را برای مسئولیت اجتماعی خود برگزیده اند.

صنایع و شرکت های تولیدی با علم به اینکه مسیر توسعه کشور از آموزش و پرورش می‌گذرد و ساختن آینده ای روشن برای فرزندان این سرزمین در گرو ساخت، توسعه و ارتقای مدارس و کیفیبت آموزشی است که از این رهگذر مدارس بسیاری در مناطق محروم و دورافتاده کشور با مشارکت کارخانجات و شرکت‌های صنعتی و معدنی به عنوان خیرین حقوقی  به بهره برداری رسید و این راه در جهت محرومیت زدایی و توسعه عدالت آموزشی همچنان ادامه دارد.

تلاش ما نیز براین بود که توجه شرکت های تجاری وصنعتی را به رسالتی که در قبال تعلیم و تربیت آینده سازان ایران اسلامی دارند جلب نماییم که خوشبختانه مورد استقبال نیز واقع شد و بسیاری از صنایع و شرکت ها وارد این حوزه شدند و خدمات ارزنده ای را به نظام تعلیم و تربیت ارائه دادند که شایسته تقدیر است.

روز صنعت و معدن فرصتی است تا ضمن ارج نهادن به تلاشهای بی‌وقفه و خستگی ناپذیر جهادگران عرصه اقتصاد مقاومتی، از تلاش ستودنی مردان و زنانی که در سنگرجهاد اقتصادی استوار و سرفراز، عزت و اقتدار ایران اسلامی را سرلوحه امور خویش قرار داده اند تقدیر و تشکر کنیم.

مهراله رخشانی‎‌مهر

رئیس سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور

کلید واژه ها: رئیس سازمان نوسازی مدارس کشور


نظر شما :