نخستین جلسه کارگروه تخصصی تسهیل امور خیرین در استان البرز برگزار شد

۱۳ تیر ۱۴۰۰ | ۰۷:۴۵ کد : ۸۰۸۵ اخبار مهم
نخستین جلسه کارگروه تخصصی تسهیل در امور خیرین مدرسه‌ساز کشور با حضور معاون برنامه‌ریزی و توسعه مشارکت‌های سازمان نوسازی مدارس کشور در استان البرز برگزار شد.
نخستین جلسه کارگروه تخصصی تسهیل امور خیرین در استان البرز برگزار شد

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور، نخستین جلسه کارگروه تخصصی تسهیل امور خیرین مدرسه ساز کشور با حضور فاطمه مهاجرانی معاون برنامه‌ریزی و توسعه مشارکت‌های مردمی،محمدعلی قورچی بیگی مدیرکل مشارکت‌های مردمی سازمان نوسازی مدارس کشور، محمد دلاوریان مدیر کل نوسازی مدارس استان البرز و دبیران مناطق شش گانه شورای معاونین مشارکت‌های مردمی ادارات کل نوسازی مدارس استان ها در سالن جلسات شهدای بخشداری بخش آسارا در استان البرز برگزار شد.

مهاجرانی با اشاره به اینکه در سال گذشته خیرین ۴۴ هزار کلاس درس ناتمام را در کشور با اعتباری بالغ بر ۲۳۵۰ میلیارد تومان تکمیل کردند گفت: بررسی مشکلات و تسهیل و پشتیبانی در امور خیرین مدرسه ساز، هدف اصلی این نشست است.

وی ضمن گرامیداشت یاد و خاطر زنده یاد دکتر حافظی افزود : حدود ۳۰ هزار خیّر در کشور وجود دارند که بالغ بر ۱۳۵ هزار کلاس درس را تا کنون تحویل داده اند، آنچه که ما امروز دنبال می‌کنیم  ارائه راهکارهایی است که بتوانیم نسبت زمان بهره‌برداری پروژه های خیری را به حداقل برسانیم.

 معاون برنامه‌ریزی و توسعه مشارکت‌های مردمی سازمان نوسازی مدارس کشور ادامه داد: طبیعتاً برای این کار باید گلوگاه‌های کار شناسایی شده با نگاهی مجدد بر روی فرایندهای ساخت و همچنین امیدواری به تخصیص بودجه ای بتوانیم با جذب خیرین بیشتر از همت سخاوتمندانه این عزیزان که جزء سرمایه های ماندگار در مسیر بهبود سرانه فضاهای آموزشی درکشور می باشند بیشتر استفاده کنیم.

در ادامه این نشست قورچی بیگی با تاکید بر رعایت فرآیندهای حقوقی و حقیقی در قالب فلوچارت و موفقیت پذیرتر بودن آن به تشریح برنامه های جدید در راستای تسهیل گری در امور خیرین اشاره کرد و جلسات کارگروه منطقه ای دبیران شورای معاونین مشارکت های مردمی را فرصتی مفید جهت تبادل تجربیات و هم افزایی بیشتر در حوزه مشارکت های مردمی خواند .

 مدیرکل نوسازی مدارس استان البرز نیز گفت:‌  با گذشت دو دهه از تشکیل و تاسیس مجمع خیرین مدرسه ساز کشور و استان شدن، استان البرز از جشنواره سیزدهم تا بیست و دومین جشنواره خیرین مدرسه ساز تقریبا" ۴۰۰ نفر خیّر مدرسه‌ساز حقیقی و حقوقی دارد که ساخت ۴۰۰ پروژه فضای آموزشی را تقبل کرده و بهبود سرانه آموزشی استان حاصل کمک شایان این عزیزان و مجمع خیرین مدرسه ساز است.

دلاوریان یادآور شد: در حال حاضر تعداد ۵۸ پروژه خیری، مشارکتی با اعتباری بالغ بر ۱۶۰ میلیارد تومان در دست اجراست که از این تعداد ۲۷ پروژه در مهرماه ۱۴۰۰ جهت استفاده دانش آموزان استان به بهره برداری می رسد. 

گفتنی است که دبیران شورای معاونین مشارکت های مردمی مناطق شش گانه این نشست ضمن تبادل نظرات دوسویه خود با معاون برنامه ریزی و توسعه مشارکت های مردمی سازمان و اتخاذ تصمیمات لازم به بحث و گفتگو پرداختند.


نظر شما :