با امضای تفاهم نامه چهارجانبه؛

فضاهای آموزشی عشایر در خوزستان توسعه می‌یابد

۰۹ مرداد ۱۴۰۰ | ۰۸:۰۳ کد : ۸۲۱۹ خوزستان
تفاهم نامه چهار جانبه به منظور ساخت مدرسه و بهسازی فضاهای آموزشی دانش آموزان عشایر خوزستان منعقد شد.
فضاهای آموزشی عشایر در خوزستان توسعه می‌یابد

به گزارش روابط عمومی اداره کل نوسازی مدارس خوزستان،  تفاهم نامه همکاری مشترک بین اداره کل آموزش و پرورش، اداره کل نوسازی مدارس خوزستان، اداره کل امور عشایر و آموزش و پرورش عشایر استان به منظور فراهم ساختن شرایط مناسب سازی فضا و تجهیزات آموزشی عشایر در خوزستان است.

مدیر کل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس خوزستان در خصوص انعقاد این تفاهم نامه بیان کرد:این تفاهم نامه به منظور بهبود و توسعه هر چه بیشتر فضای آموزشی دانش آموزان  عشایر استان منعقد شده است و امید است با همکاری بین بخشی این دستگاه ها به خوبی در این عرصه کار کنیم.

علی قربانی افزود: یکی از برنامه های این اداره کل برچیدن مدارس سنگی که اغلب در مناطق عشایری قرار دارند است که از یک سال قبل این برنامه  آغاز شده و از یکهزار کلاس درس سنگی در استان وجود دارد که در این مدت ساخت ۲۲۰ مدرسه ساختمانی جایگزین آغاز شده است و تا مهر ماه امسال ۲۰۰ مدرسه از این تعداد افتتاح می شود.

وی گفت: برای ساخت مدرسه در مناطق روستایی و عشایری در بحث تملک زمین که اغلب در اختیار منابع طبیعی است و دسترسی به برق و آب مشکلاتی وجود دارد که با رایزنی با دستگاه های مربوطه قول همکاری را داده اند.

قربانی با اشاره به اینکه مدارس کپری و خشتی در استان برچیده شده است، افزود: از چند سال گذشته طرح برچیدن مدارس کانکسی و سنگی آغاز شده است که خوشبختانه نتیجه بسیار خوبی داشته است.

در خوزستان ۷۰۰ مدرسه عشایری و ۱۴ مدرسه شبانه روزی وجود دارد


نظر شما :