مدیرکل نوسازی مدارس خراسان جنوبی خبر داد:

رشد ۱۰۱ درصدی تعهدات خیرین مدرسه ساز در استان

۱۱ مرداد ۱۴۰۰ | ۰۸:۳۵ کد : ۸۲۲۵ خراسان جنوبی
مدیر کل نوسازی توسعه و تجهیز مدارس خراسان جنوبی در اولین نشست خبری ۱۴۰۰ گفت: در صورت تامین اعتبار ۶۰ میلیارد تومانی تا مهر ماه ۱۴۰۰، ۱۱۰ کلاس درس در استان آماده بهره برداری می شود .
رشد ۱۰۱ درصدی تعهدات خیرین مدرسه ساز در استان

به گزارش روابط عمومی اداره کل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس خراسان جنوبی، محمود چاوشان مدیرکل با بیان اینکه برای اتمام پروژه های نیمه تمام استان به ۲۶۵ میلیارد تومان اعتبار نیاز است،افزود:در صورت تزریق ۶۰ میلیارد تومان اعتبار به این پروژه ها از محل اعتبارات ملی و استانی۱۱۰ کلاس درس تا مهر ماه امسال اماده بهره برداری خواهد شد.

وی با اشاره به اینکه از این تعداد ۴۰ کلاس درس در شمال شهر  و ۱۲ کلاس درس در حاشیه شهر بیرجند قرار دارد،ادامه داد:در ۱۰ سایت مسکن مهر شهرستان بیرجند به ۴۱۷  کلاس درس نیاز داشته که از این تعداد ۱۵۸ کلاس درس تحویل شده ،۷۲ کلاس درس در دست اجرا و ۱۸۷ کلاس هم باقی مانده است. سایت ارتش در بیرجند هم به ۶۰ کلاس درس نیاز دارد که احداث ۱۲ کلاس درس در این محدوده استارت خورده است.

وی  رسالت اصلی اداره کل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس را در قالب مطالعه و طراحی فضاهای آموزشی، ساخت و توسعه، مقاوم سازی، تأمین تجهیزات استاندارد سازی گرمایشی و جذب مشارکت مردمی عنوان کرد و گفت: در حال حاضر ۱۶۸ پروژه آموزشی در سطح استان خراسان جنوبی در دست اجرا است که عمده پروژه‌ها با ۴۷۵ کلاس درس با کمک خیران احداث می شود که برای اتمام این پروژه ها در سطح استان ۲۶۵ میلیارد تومان اعتبار نیاز است.

چاوشان  با تاکید بر جذب اعتبارات نقدی برای تکمیل پروژه های نیمه تمام در سطح استان، گفت:در  شهرستان بیرجند و قاین به دلیل مهاجرت و افزایش جمعیت در سالهای اخیرهم اکنون ۴۱ مدرسه در بیرجند و پنج مدرسه در قاین با مجموع حدود ۴۰۰ کلاس درس به شکل دو نوبته اداره می شوند که ۲۰ هزار جمعیت دانش آموزی در این مدارس مشغول به تحصیل هستند.

وی بیان کرد:در سایر شهرستان ها بغیر بیرجند  نیز ۱۲ هزار واحد مسکن مهر داریم که ساخت ۳۳۷ کلاس درس مورد نیاز بود و تاکنون ۲۳۳ کلاس تحویل شده و ۳۳ کلاس در دست اجرا و  ساخت ۷۱ کلاس درس باقی مانده است.

مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس خراسان جنوبی به تجهیز مدارس خراسان جنوبی به سیستم گرمایشی استاندارد اشاره کرد و گفت: در حال حاضر زیرساخت های لازم در این زمینه برای ۹۲۰ کلاس درس و ۵۱۸ اتاق انجام شده است که امیدواریم تا قبل از فصل سرما به صورت صد درصد عملیات زیرساختی به اتمام برسد تا پس از آن اقدام به خرید تجهیزات گرمایشی استاندارد داشته باشیم.

چاوشان در ادامه تعهدات خیرین مدرسه ساز استان در چهار ماهه ابتدای امسال را ۲۱ پروژه با اعتبار ۲۴ میلیارد و ۲۶ میلیون تومان اعلام کرد و افزود: خوشبختانه در این مدت افزایش ۱۰۱ درصدی تعهدات خیری را داشته ایم.

وی بیان کرد :در طرح «آجر به آجر» بیش از ۴۴ هزار و ۹۳۲ مشارکت کننده خُرد داشته ایم که در حال حاضر از محل این طرح عملیات اجرایی ۲ پروژه مدرسه سازی در سطح استان آغاز شده است.

مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس خراسان جنوبی با اشاره به اعتبارات استانی و ملی اداره کل نوسازی مدارس استان، تصریح کرد: در سال گذشته از ۳۰ میلیارد تومان اعتبار استانی مبلغ ۱۲ میلیارد تومان تخصیص یافت که با توجه به عملکرد مناسب و میزان پروژه های نیمه تمام اداره کل نوسازی مدارس استان، در سال جاری این اعتبارات با رشد ۱۱۷ درصدی به ۶۰ میلیارد تومان افزایش یافته است.

چاوشان بیان کرد: در سال گذشته اعتبارات ملی اداره کل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس خراسان جنوبی با رشد ۵۰ درصدی به بیش از ۱۰۶ میلیارد تومان رسید و تعهدات خیرین نیز با رشد ۸۸ درصدی به ۴۵ میلیارد تومان افزایش یافت.


نظر شما :