با حضور معاون برنامه‌ریزی و توسعه مشارکت‌های سازمان نوسازی مدارس کشور؛

دبیرستان ۱۲ کلاسه «حاج محمد احتیاطی» در اهواز افتتاح شد

۰۹ مرداد ۱۴۰۰ | ۱۰:۲۷ کد : ۸۲۳۷ اخبار مهم
مدرسه ۱۲ کلاسه «حاج محمد احتیاطی» در اهواز با حضور معاون برنامه‌ریزی و توسعه مشارکت‌های سازمان نوسازی ، توسعه و تجهیز مدارس کشور به بهره برداری رسید.
دبیرستان ۱۲ کلاسه «حاج محمد احتیاطی» در اهواز افتتاح شد

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور، فاطمه مهاجرانی معاون برنامه‌ریزی و توسعه مشارکت های سازمان نوسازی مدارس کشور در آیین افتتاح این مدرسه خیّری بیان کرد: هیچ جامعه ای توسعه نمی یابد مگر اینکه به آموزش و پرورش اهمیت و اولویت بدهد.

وی ادامه داد: ریشه بسیاری از فرهنگ ها و اتفاقاتی که در جامعه رخ می دهد به آموزش و پرورش مربوط است؛ چرا که مدرسه سازنده انسان است و انسان ها هستند که جامعه را می‌سازند و آموزش و پرورش در تربیت این افراد نقش مهمی دارد.

مهاجرانی  با بیان اینکه استان خوزستان با همراهی و مشارکت خوب مردم رتبه نخست طرح «آجر به آجر» را کسب کرده است، افزود: سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور به سهم خود تلاش دارد تا در امر مدرسه سازی در خوزستان  بهترین عملکرد را داشته باشد.

شایان ذکر است، مدرسه ۱۲ کلاسه «حاج محمد احتیاطی» اهواز در زمینی به مساحت دو هزار و ۶۵۰ مترمربع و زیر بنای دو هزار و ۱۳۵ مترمربع و اعتباری بالغ بر ۷۵ میلیارد ریال و با مشارکت خیر نیک اندیش حاج محمد احتیاطی افتتاح شد که سهم خیر در این پروژه پنج میلیارد ریال بوده است.

همچنین یک سالن ورزشی در مدرسه ام البنین اهواز با مساحت ۴۴۰ مترمربع و اعتباری بالغ بر ۲ میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال کلنگ زنی شد که این سالن از محل کمک های خیران در طرح آجربه آجر ساخته خواهد شد.

افتتاح 8 فضای آموزشی  با مشارکت در خوزستان مدرسه با مشارکت هلدینگ میهن

 فاطمه مهاجرانی در آیین افتتاح 8 مدرسه با مشارکت هلدینگ میهن در باغملک گفت: ۴۹ درصد مدارس ساخته شده و در دست ساخت در سال ۹۹ و ۱۴۰۰ با مشارکت خیران اجرا شده است.

وی بیان کرد: از این تعداد ۱۷ درصد به طور کامل توسط افراد خیر ساخته شده و ۳۲ درصد نیز به صورت مشارکتی ساخته شده‌اند.

مهاجرانی با تشکر از مجموعه‌های خصوصی که در راستای عمل به مسئولیت اجتماعی خود ، مدرسه سازی را انتخاب می‌کنند افزود: برطرف کردن مشکلات آموزش و پرورش حل مشکلات تمام جامعه است زیرا هرچه بخش آموزش و پرورش قدرتمند باشد جامعه بهتری خواهیم داشت.

گفتنی است، این هشت واحد آموزشی با مشارکت شرکت میهن در ایذه، باغملک و شهرستان تازه تاسیس دزپارت بهره‌برداری و تحویل آموزش و پرورش شد.

کلید واژه ها: خیرین مدرسه‌ساز معاونت برنامه ریزی و توسعه مشارکت‌ها


نظر شما :