هشت مدرسه در استان خوزستان بهره برداری شد

۱۱ مرداد ۱۴۰۰ | ۱۵:۰۱ کد : ۸۲۴۹ خوزستان
هشت فضای آموزشی مشتمل بر ۱۷ کلاس درس در شهرستان های باغملک ، ایذه و دزپارت با حضور فاطمه مهاجرانی معاون برنامه‌ریزی و توسعه مشارکت‌های سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور افتتاح شد.
هشت مدرسه در استان خوزستان بهره برداری شد

به گزارش روابط عمومی اداره کل نوسازی مدارس خوزستان، علی قربانی در حاشیه بهره‌برداری از مدرسه روستای جوغبند ایذه گفت: این مدرسه که در راستای حذف مدارس سنگی شناسایی شده بود نخستین فضای آموزشی در پویش مهر را با محرم آغاز کنیم از طرح تحولی آجر به آجر بود که با کمک‌ مردمی ساخت آن آغاز و اکنون پیش از سال تحصیلی ۱۴۰۱ - ۱۴۰۰ به بهره‌برداری رسیده است.

مدیرکل نوسازی مدارس خوزستان افزود: برای نوسازی این مدرسه ۱۰ میلیارد ریال هزینه شده که ۲ میلیارد ریال آن از سوی مردم و نیکوکاران تامین شد.

وی ادامه داد : یک مدرسه سه کلاسه با مساحت یک‌هزارو ۲۰۰ مترمربع در روستای نوترکی ، سه مدرسه ۲ کلاسه در روستاهای پیان، ناشلیل و مهرنان ایذه به بهره‌برداری رسید که در مجموع برای ساخت آنها ۳۸ میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال هزینه شده است و به صورت مشارکتی تکمیل شده‌اند.

مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس خوزستان با اشاره به بهره‌برداری ۲ مدرسه در شهرستان باغملک و یک مدرسه در شهرستان جدید دزپارت (ده‌دز) گفت: برای ساخت دو مدرسه ۲ کلاسه در روستاهای چم دالان و شنگ باغملک با زیربنای ۹۳ متر مربع در مجموع ۱۸ میلیارد ریال،  برای ساخت مدرسه ۲ کلاسه روستای درازدره شهرستان دزپارت نیز ۱۰ میلیارد ریال هزینه شده است. 

وی افزود: این هشت مدرسه در مجموع با اعتبار ۷۶ میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال احداث شدند که ۲۱ میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال آن سهم خیران از جمله شرکت میهن بوده و بقیه آن از اعتبارات ملی سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور تامین شده است.

گفتنی است؛ شهرستان‌های ایذه، دزپارت و باغملک در شرق خوزستان قرار دارند و تعداد زیادی مدارس سنگی در این مناطق وجود دارد که برای حذف آنها برنامه ریزی و اقدام شده‌ است.


نظر شما :