همزمان با شروع سال تحصیلی جدید؛

۲۱ مدرسه در استان کرمانشاه به بهره‌برداری می‌رسد

۲۷ شهریور ۱۴۰۰ | ۰۹:۰۰ کد : ۸۴۸۳ کرمانشاه
مدیرکل نوسازی مدارس استان کرمانشاه گفت: همزمان با شروع سال تحصیلی جدید در اول مهرماه، ۲۱ مدرسه با ۱۱۴ کلاس و اعتبار ۳۵ میلیارد تومان در استان کرمانشاه به بهره برداری می‌رسد.
۲۱ مدرسه در استان کرمانشاه به بهره‌برداری می‌رسد

به گزارش روابط عمومی اداره کل نوسازی مدارس استان کرمانشاه، مرزبان نظری مدیرکل نوسازی مدارس استان با اشاره به مشارکت خیرین مدرسه‌ساز در سال گذشته گفت: سال گذشته خیرین ۵۰ میلیارد تومان برای ساخت مدرسه اهدا کردند که با این اعتبار ۸۰ مدرسه در استان احداث شد.

وی افزود: امسال نیز برای همین میزان اعتبار هدف گذاری کرده‌ایم که از پایان تیرماه تا کنون ۱۵ میلیارد تومان آن محقق شده است.

نظری با اشاره به ساخت ۴۰ مدرسه طی دو سال گذشته که پیش از آن دانش آموزان این مدارس در کانکس درس می‌خواندند، خاطرنشان کرد: این مدارس بالای ۲۰ نفر دانش آموز داشته اند که در اولویت ساخت قرار گرفتند.

مدیرکل نوسازی مدارس استان اظهار داشت: هم اکنون نیز ۱۸۰ کلاس کانکسی در استان داریم که در مناطق دور افتاده قرار دارند، اما تعداد دانش آموزان آن‌ها کمتر از ۲۰ نفر است و در مراحل بعدی تلاش می‌کنیم تا مدارس کانکسی ۱۰ تا ۱۵ نفره را که تعداد آن‌ها ۳۷ مورد است، حذف کنیم.

به گفته نظری استان کرمانشاه ۴۴۰ خیر مدرسه ساز حقیقی و حقوقی دارد.

کلید واژه ها: نوسازی مدارس کرمانشاه


نظر شما :