با مشارکت خیّر مدرسه‌ساز،

عملیات احداث مدرسه ۱۲ کلاسه فتوحی خرمدشت در استان البرز آغاز شد

۳۱ شهریور ۱۴۰۰ | ۰۸:۰۴ کد : ۸۵۰۷ البرز
آیین کلنگ‌زنی مدرسه ۱۲ کلاسه خیرساز «حاج اصغر فتوحی» در خرمدشت استان البرز برگزار شد.
عملیات احداث مدرسه ۱۲ کلاسه فتوحی خرمدشت در استان البرز آغاز شد

به گزارش روابط عمومی اداره کل نوسازی مدارس البرز، کلنگ ساخت یک واحد آموزشی در خرمدشت به همت خیر نیک‌اندیش «حاج اصغر فتوحی»، با حضور جمعی از مسئولین استان و خیرین‌ مدرسه‌ساز به زمین زده شد .

 علیرضا کارگر سرپرست اداره‌کل نوسازی مدارس استان البرز، در مراسم آغاز عملیات اجرایی این طرح‌ آموزشی گفت: مشارکت خیرین البرزی در ساخت مدارس نشان از روح بلند و پرمهر خیرین دارد.

وی با قدردانی از «حاج اصغر فتوحی» این اقدام خدا پسندانه وی را خیری ماندگار و با برکت دانست و افزود: مردم نیکوکار ایران اسلامی همیشه پای کار نظام بودند و امیدواریم بتوانیم حق این مردم خیراندیش را به خوبی ادا کنیم.

کارگر با اشاره به برگزاری پویش ملی «به رنگ مدرسه» خاطرنشان کرد: برای افزایش مشارکت مردم در امر مدرسه‌سازی، پویش‌های مختلفی از سوی جامعه خیرین مدرسه‌ساز با همکاری سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور و مجامع خیرین مدرسه‌ساز استان‌ها راه‌اندازی و اجرا شده است.

وی ادامه داد: در پویش «به رنگ مدرسه» که جنبه فرهنگی دارد از کودکان ۶ تا ۱۲ سال درخواست می‌شود تا با کشیدن نقاشی با موضوع «مدرسه دوست داشتنی من»، مردم و خانواده‌های خود را برای مدرسه‌سازی ترغیب کنند.

کارگرافزود: پویش به رنگ مدرسه، سه هدف «ترویج فرهنگ مدرسه‌سازی بین کودکان و نوجوانان و خانواده‌ها»، «افزایش آگاهی مردم» و «استفاده از ظرفیت کودکان برای استفاده از هنر کودکان برای تشویق مردم در امر مدرسه‌سازی» را دنبال می‌کند.

ایشان با بیان اینکه هفت میلیون کودک 6 تا 12 سال در این پویش مورد هدف است، گفت: این نقاشی‌ها در سایت‌ ajorBajor.ir که برای ترویج فرهنگ مدرسه‌سازی مورد استفاده قرار می‌گیرد، بارگذاری و به بهترین نقاشی‌ها هدایایی داده خواهد شد.

وی با تاکید بر اینکه در پویش «به رنگ مدرسه» دانش‌آموزان با محوریت موضوع مدرسه و مدرسه‌سازی نقاشی می‌کشند و عکس نقاشی‌ها را می‌فرستند، خاطرنشان کرد: جامعه خیرین مدرسه‌ساز کشور با حامی این همایش تفاهم‌نامه‌ای منعقد کرده که براساس آن به ازای هر نقاشی‌، حامی پویش مبلغی معادل یک آجر را برای مدرسه‌سازی اختصاص می‌دهد.

گفتنی است؛ مدرسه 12 کلاسه خیر ساز فتوحی ( خرمدشت ) در زمینی به مساحت 3 هزار و 500 مترمربع و زیربنای 1 هزار و 800 مترمربع در ۳ طبقه و به صورت ۱۰۰ درصد خیری، در منطقه خرمدشت ناحیه ۴ کرج ساخته می شود.


نظر شما :